Nationale Lathyrus Tentoonstelling 2012 te Appeltern

In navolging van het succes van het vorige jaar werden De Tuinen van Appeltern wederom opgefleurd door de kleurrijke Lathyrus in al haar verschillende toepassingen en verschijningsvormen, zoals in de tuin of pot op het terras of balkon. De Nederlandse Lathyrus Vereniging wilde op deze unieke locatie graag haar show presenteren en heeft de vakjury van de Vaste Keuringscomissie (VKC) uit Roelofarendsveen gevraagd de beoordeling van de inzendingen voor haar rekening te nemen.

Appeltern

Het relatief koude voorjaar gaf een langzamere groei wat resulteerde in mooie zware stelen van goede kwaliteit. Het natte, winderige weer van de weken vooraf gaand aan de tentoonstelling, in combinatie met een aantal zeer koude nachten zorgden voor veel knopval. Uiteindelijk werden er 130 inzendingen beoordeeld door het Lathyrus comité van de VKC, wat zorgde voor een schitterende show met een grote diversiteit aan bloemen. Het overgrote deel (80%) van de getoonde inzendingen van de show behoort tot de zogenaamde Spencer-groep. Ook dit jaar hadden de vele liefhebbers van de Nederlandse Lathyrus Vereniging weer hun beste beentje voor gezet en waren de prijswinnaars wederom geen onbekenden.

In de fotogalerie treft u een overzicht aan.